ЗА НАС

Пробив

 • index_com_
 • индекс_компанија2
 • индекс_компанија3
 • индекс_компанија1

Тангчуи

ВОВЕД

Changsha Tangchi Roll Co., Ltd. е професионален производител на мелнички ролни, лоциран во провинцијата Хунан, основана во 1999 година, зафаќа површина од 45000 квадратни метри.Има повеќе од 500 работници.

Тангчуи е решен да стане професионален кинески снабдувач на различни ролни во различни индустрии, а потоа да биде главен партнер на глобалните претпријатија.

 • -%
  пазарен удел во Кина
 • -+
  технички експерти
 • -+
  технички патенти
 • -+
  Земји со жешка продажба

производи

Иновации

 • Ролери за лупење на маслени семиња

  Мелница за лупење на маслени семиња...

  Предности Со повеќе од 20 години историја, валјакот за лупење е клучниот производ на нашата компанија.Отпорно на абење: Топење со електрична печка, телото на ролни е изработено од висококвалитетна легура на никел-хром-молибден со сложено центрифугално лиење, телото на ролната е со висока цврстина хомогенизација и својство на абење.И основана со технологија на композитно центрифугално лиење.Низок шум: Висококвалитетниот јаглероден структурен челик е усвоен со гаснење и калење за да се обезбеди стабилно вртење на гр...

 • Ролери за мелење со три ролери

  Три валјак мелница Грин...

  Опис на производот Ролерите на нашата компанија можат да се поделат на 5 типа: обични валјаци, средни валјаци, ултра-фини валјаци и серии на ролери со висок хром.Сите видови валјаци се направени од висококвалитетни материјали, произведени со топење на електрични печки, композитно центрифугално леење и фина обработка.Површината на ролерот е тврда со добра отпорност на абење.Средниот валјак е нов вид материјал со средна содржина на легура, произведен со помош на нови процеси.Ги има карактеристиките...

 • Ролери за машини за правење хартија

  Машини за правење хартија...

  Опис на производот Ролери за машина за калндер, главно, вклучувајќи разладена ролна, ролна за греење со масло, ролна за загревање на пареа, гумена ролна, календарска ролна и ролна со огледало.Мрежата за хартија поминува низ штипките помеѓу овие ролни под топлина и притисок за да ја добие саканата завршница.Роланите се: Тврда ролна или ролна со календар – Обично оладена ролна од леано железо или челик која обезбедува висок линеарен притисок и с...

 • Мелнички валјак за мешање, календар или рафинирање

  Мешање, Календарирање или...

  Предности на нашите легури ролни во мелници за мешање Отпорност на абење – Ролни од легура траат подолго од обичниот јаглероден челик или ролни од леано железо.Употребата на легури со компоненти како хром, никел, молибден итн. дава подобра отпорност на механичко абење и корозија.Конзистентна цврстина - Специјални легури може да се леат со многу конзистентна цврстина низ телото на ролната.Ова го спречува нерамномерното абење или појавата на меки точки на ролните.Поголема јачина – легурите обезбедуваат високи ...

 • Мелење ролери за машини за храна

  Машини за храна Grindin...

  Апликации за слад: 2 или 3 ролни за мелница за слад - Се користи за кршење на јадрата од слад на помали парчиња за да се помогне да се извлечат шеќери и скроб.Важно за подготовка и дестилирање.За зрна кафе: Мелница за ролери за кафе – обично 2 или 3 валјаци за мелење кои мелат и дробат зрна во помали и униформни големини.Важно за правилно вадење кафе и вкус.За зрната какао: Мелница за какао со врвки – 2 или 5 ролки за гранулирање кои ситно ги мелат печените зрна какао во пијалак од какао/минато...

 • Брашно или валјак за мелница за жито

  Мелница за брашно или жито Ро...

  Предности СУРОВИРАНИ МАТЕРИЈАЛИ: Од IRON&STEEL GROUP, CO.LTD меѓу првите 500 кинески претпријатија.СЛОЈ НА ЛЕГУРА: 1. Дебелина на легираниот слој 25мм+кој е подебел од повеќето фабрики, на тој начин може да се увери во цврстината на ролерот подобра од другите.2. Технологија и материјал на легура. Телото на валјакот е изработено од висококвалитетна легура на никел-хром-молибден со сложено центрифугално леење плус технологија за топење на електрична печка, погрижете се нашите ролни со висока цврстина, хомогенизација и абење...

 • Ролери за преработка на растително масло

  Процесот на растително масло...

  Предности Со повеќе од 20 години историја, валјакот за лупење е клучниот производ на нашата компанија.Отпорно на абење: Топење со електрична печка, телото на ролни е изработено од висококвалитетна легура на никел-хром-молибден со сложено центрифугално лиење, телото на ролната е со висока цврстина хомогенизација и својство на абење.И основана со технологија на композитно центрифугално лиење.Низок шум: Висококвалитетниот јаглероден структурен челик е усвоен со гаснење и калење за да се обезбеди стабилно вртење на гр...

ВЕСТИ

Услуга прво